کارگاه‌ آموزشی «دانشجو و جهان پیش رو» برگزار شد

کارگاه‌ آموزشی «دانشجو و جهان پیش رو» برگزار شدکارگاه‌ آموزشی «دانشجو و جهان پیش رو» برگزار شد

کارگاه‌ آموزشی «دانشجو و جهان پیش رو» عصر امروز شنبه۲۱ مهرماه ۱۳۹۷ با حضور دکتر رضا منصوری معاون اسبق پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و استاد دانشگاه صنعتی شریف و با شرکت دانشجویان دانشگاه رازی در سالن اجتماعات فرهنگ و ادب دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.

در این کارگاه‌ آموزشی پیرامون مفهوم علم مدرن و شناخت آن، چگونگی پژوهش و استفاده از منابع اطلاعاتی و امکانات پیش رو، هدفمند سازی و ایجاد تحول در جهان، ایجاد فرصت و طرح سوال برای دانشجو و ترسیم آینده دانشجو توضیحاتی ارائه شد.

دکتر منصوری اظهار داشت: طرح سؤال برای دانشجو بسیار مهم است و به دانشجو فرصت رشد و تفکر می‌دهد و نسل دانشجو باید اهل مطالعه باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه دانشجویان باید سعی کنند آینده خود را ترسیم کنند، عنوان کرد: آینده‌ای که امکان دارد آن‌طور که شما تصور می‌کنید نباشد و فقط تصورش را دارید، بایستی به آن اندیشید و آن را ساخت.

دکتر منصوری خطاب به دانشجویان تأکید کرد: پژوهشگران توانستند با هدف توانمندسازی، تحولاتی در جهان ایجاد کنند، اگر به عنوان دانشجو در جریان این تحولات قرار نگیرید و استفاده نکنید قطعاً باخته‌اید، بنابراین امروز می‌توانید با عضو شدن در گروه‌های مختلف، اطلاعات لازم و مناسب را به دست آورید.

دکتر منصوری افزود: سالانه بیش از
۲۰ هزار جلد کتاب علمی در ایران چاپ می‌شود که قابل مقایسه با کتاب‌های قبل از انقلاب نیست، تاکنون با چه تعداد از این کتاب‌ها ارتباط برقرار شده‌ است؟ نسل دانشجو بایستی کتاب خوان و اهل مطالعه باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف تأکید کرد: طرح سوال برای دانشجو بسیار مهم است، به دانشجو فرصت می‌دهد تا بر روی موضوع فکر کند، دانشجو باید بداند چه می‌خواند، چطور می‌خواند و برای چه می خواند و از اطلاعات و وقایع روز جامعه مطلع باشد.

شایان ذکر است، کارگاه آموزشی «نقش دانشگاه در اجتماع» ویژه اعضای هیأت علمی با سخنرانی دکتر منصوری روز دوشنبه
۲۳مهر ماه ساعت ۱۰لغایت ۱۲ در سالن اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار می‌شود.