فرمانده کل سپاه پاسداران: ذخیره عظیم نیروی جوان، مؤمن و انقلابی نقطه قوت نظام است / نفوذ انقلاب و توان دفاعی جمهوری اسلامی دو مسأله آمریکا در منطقه است

فرمانده کل سپاه پاسداران: ذخیره عظیم نیروی جوان، مؤمن و انقلابی نقطه قوت نظام است / نفوذ انقلاب و توان دفاعی جمهوری اسلامی دو مسأله آمریکا در منطقه است سردار محمدعلی جعفری در نوزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور که امروز یکشنبه چهارم شهریور ماه ۱۳۹۷به میزبانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد، بر نقش آفرینی مؤثر و انقلابی جوانان ایران اسلامی در این مقطع از انقلاب و در آینده پیش رو تأکید کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بیان کرد: شرایط حاکم بر کشور بسیار پیچیده و حساس است و دغدغه مهمی را در ذهن همه دوستداران انقلاب ایجاد کرده و همه به دنبال راه حل برای عبور از بحران و شرایط پیچیده کنونی هستند.

سردار جعفری با اشاره به آیات شریفه قرآن کریم، دنیا را محل امتحان الهی به ویژه برای مؤمنان دانست و افزود: ایمان به اسلام ناب محمدی از افتخارات بزرگ ملت ما است و در این چهل سال ثابت کرده‌اند که در این مسیر پای اصول انقلاب، استوار و ثابت قدم ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از مردم با ایمان راسخ تا پای جان پای اصول انقلاب ایستاده‌اند، گفت: در دوران دفاع مقدس، یک میلیون نیروی مؤمن پای کار و داوطلب شهادت که نیروهای داوطلب مردمی بودند، هشت سال جنگ را تحمل کرد و امروز این جمعیت بسیار بیشتر است و تا پای جان پای انقلاب ایستاده‌اند.

سردار جعفری فتنه ۸۸ را از امتحانات الهی دانست و افزود: فتنه ۸۸ که هشت ماه طول کشید، بسیار پیچیده‌تر از هشت سال دفاع مقدس بود اما مردم پیروزمندانه از این فتنه بیرون آمدند و حماسه ۹دی را با شعار حمایت از ولایت فقیه و راه انقلاب، آفریدند.

وی شرایط حساس کنونی کشور را برآیند سه مؤلفه اصلی دانست و افزود: این تهدیدات شامل دشمنی دشمنان خارجی و مخالفت علنی مخالفین داخلی و ضد انقلاب، تفاوت پنهان دیدگاه مسئولان اجرایی کشور با دیدگاه‌های رهبری و غربت مدیریت جهادی و انقلابی در کشور می‌باشد.

سردار جعفری با بیان اینکه نقاط قوت و فرصت‌های ما بسیار بیشتر از تهدیدات و ضعف‌ها است، گفت: در جمهوری اسلامی با وجود فرهنگ ایرانی و اعتقاد شیعی و روحیه انقلابی، تهدید دشمنی دشمنان خارجی و مخالفت علنی مخالفین داخلی و ضد انقلاب به فرصت تبدیل می‌شود و نمونه آن هشت سال دفاع مقدس بود که منجر به صدور انقلاب اسلامی به جهان شد.

وی سربلندی نظام در عرصه دفاع و امنیت را نتیجه حضور مؤثر نیروهای انقلابی و بسیجی در عرصه‌های امنیتی و انقلابی و جبهه مقاومت انقلاب دانست و گفت: اگر باوجود همه فشارهای دشمنان، نگاه اداره کشور و تمرکز، بر ظرفیت‌ها و توان داخل باشد بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود همچنان که در دوران دفاع مقدس، از تیر ماه ۱۳۶۰ که بنی صدر فرار کرد و مدیریت انقلابی بر جبهه حاکم شد تا خرداد ۶۱ خرمشهر آزاد شد.

وی گسترش و نفوذ انقلاب اسلامی به ویژه در منطقه و توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران را دو مسأله و دغدغه آمریکا در منطقه دانست و گفت: ایمان، بصیرت و نجابت مردم، مقبولیت نظام جمهوری اسلامی در نزد اکثریت مردم، حمایت قاطع و جانانه مردم از نظام و اصول انقلاب، اثبات تجربه و مقاومت و ایستادگی از نقاط قوت نظام ما است.

سردار جعفری ذخیره عظیم نیروی انسانی جوان، مؤمن و انقلابی را از دیگر نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: نقش نیروی جوان و انقلابی در عرصه‌های خودکفایی، فرهنگی، جنگ و... تعیین کننده است و نمونه بارز آن هشت سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به وجود ۳۶ میلیون جوان ۱۸ تا ۴۰ سال در کشور، بر نقش نیروی جوان و مؤمن انقلاب در این مقطع حساس از انقلاب تأکید کرد و گفت: حدود هفت هزار مؤسسه انقلابی خودجوش در کشور در حال فعالیت‌اند و جامعه ما امروز به شدت به حرکت هسته‌های خودجوش مردمی برای حل مسائل اجتماعی نیازمند است.

 

وی با اشاره به دستاوردها و اقدامات مؤثر سپاه در عرصه‌های عمرانی - سازندگی؛ «انقلابی بودن» و «مردمی بودن» را دو ویژگی برجسته سپاه پاسداران دانست و گفت: جبهه انقلاب برای امیدآفرینی نیاز به فضای رسانه‌ای دارد


سردار جعفری فلسفه وجودی سپاه را حفظ انقلاب دانست و بیان کرد: تهدید جمهوری اسلامی ایران به جنگ و تهدیدات نظامی از سوی دشمنان به ضرر دشمن تمام می‌شود اما این تهدیدات برای جمهوری اسلامی ایران به فرصت تبدیل می‌شود.

 

 

شایان ذکراست، در این مراسم، نشست پرسش و پاسخ میان دانشجویان با سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، همچنین در پایان این مراسم؛ با اهدای تندیس نوزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، از زحمات سردار سرلشکر پاسدار جعفری و سردار بهمن ریحانی در جریان خدمت رسانی به زلزله زدگان استان تقدیر به عمل آمد.