سخنگوی شورای نگهبان: شورای نگهبان کارنامه قابل قبولی دارد/ حفظ روحیه انقلابی و تبعیت از رهبری ضامن بقای نظام است

سخنگوی شورای نگهبان: شورای نگهبان کارنامه قابل قبولی دارد/ حفظ روحیه انقلابی و تبعیت از رهبری ضامن بقای نظام استدکتر عباسعلی کدخدایی در نوزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور که امروز یکشنبه چهارم شهریور ماه ۱۳۹۷ در این دانشکده برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) یک تحول اساسی و بنیادین در جامعه ایران بود.

سخنگوی شورای نگهبان با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی با استعانت از آموزه‌های اسلامی و رهبری امام راحل به مقصد رسید، افزود: پشتیبانی خوب مردم از رهبری امام(ره) توانست انقلاب را به پیروزی برساند و تحولی ژرف و عمیق را در جامعه ایران ایجاد کند.

وی هدفگذاری اجرای احکام اسلامی و تغییر و تحول در روش زندگی و منش و سیاق سیاسی و اجتماعی را دو ویژگی مهم انقلاب اسلامی دانست و گفت: همه ما باید در مسیر ترقی و پیشرفت انقلاب حرکت کنیم.

دکتر کدخدایی در ادامه به وظایف شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: بر اساس اصل ۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نهاد شورای نگهبان باید حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام باشد.

این مسئول، کارنامه شورای نگهبان را قابل قبول دانست و اظهار داشت: شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ و ۱۳۹۶ یک رفتار واحد داشت و آن پاسداری از رأی مردم بود.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان با تدبیر امام (ره) و با استفاده از تجربه بشری مبتنی بر مدار دین و قانون شکل گرفته است، افزود: نظارت تقنینی، نظارت سیاسی و تفسیر قانون اساسی وظایف سه گانه نهاد شورای نگهبان است.

دکتر کدخدایی در ادامه به هجمه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن هیچگاه از پای ننشسته و در برهه‌های مختلف در حوزه‌های سیاست، امنیت، فرهنگ قصد ضربه زدن به نظام را داشته و هم‌اکنون نیز جنگ اقتصادی را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.

وی یادآور شد: در طول چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، پشتیبانی مردم در تمام عرصه‌ها سبب شده تا دشمن نتواند ضربه محکمی را به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد کند.

دکتر کدخدایی دانشجو را قشر پیشرو و پیشتاز در جامعه توصیف کرد و افزود: دانشجویان باید شناخت تهدیدات و آسیب شناسی نقاط ضعف را مورد توجه قرار دهند.

وی «تبعیّت از رهبری واحد»، «حفظ بصیرت و روحیه انقلابی» و «خودسازی در دوره جوانی» را سه راهکار برای استمرار حرکت و ادامه حیات نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

شایان ذکر است؛ در این مراسم از کتاب «نقاب‌ها» نوشته محمدعلی الفت پور رونمایی شد.