درباره کتابخانه

درباره کتابخانهکتابخانه ادبیات و علوم انسانی

 

 

    کتابخانه ادبیات و علوم انسانی در طبقه همکف دانشکده ادبیات و علوم انسانی واقع و مساحت کل آن 682 متر مربع می باشد. که در دو طبقه مجزا و شامل چهار بخش می باشد. متراژ طبقه همکف 444 متر مربع که شامل بخش امانات، بخش (اطلاع رسانی و پایگاههای اطلاعاتی) و بخش اداری می باشد. در طبقه ی فوقانی کتابخانه که فضای آن 238 متر مربع می باشد شامل بخش مرجع و مجلات و پایان نامه می باشد.

طبقه همکف کتابخانه

۱- بخش امانات

۲- بخش اطلاع رسانی و پایگاههای اطلاعاتی IT

۳- بخش اداری

  • بخش امانات توسط همکار محترم خانم فتانه خلیلی اداره می شود.
  • بخش اطلاع رسانی و پایگاههای اطلاعاتی تحت نظارت مسئول بخش امانات کنترول می گردد.
  • بخش اداری شامل دو اتاق 1- اتاق مشترک مسئول کتابخانه و مسئول بخش IT  2- اتاق آماده سازی می باشد.

طبقه فوقانی کتابخانه

1- بخش مرجع و مجلات

2- بخش پایان نامه ها

    در طبقه فوقانی کتابخانه بخش مرجع و مجلات و بایگانی پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی قرار دارد و مسئول بخش فوق جوابگو مراجعین این بخش می باشد.

    کتابخانه ادبیات و علوم انسانی مرکز اطلاعات و کانون پژوهش دانشکده محسوب می شود. در بخش امانت کتابخانه خدمات عمومی ارائه می گردد که از سه بخش مجزا تشکیل گردیده. نخست بخش کتب فارسی که شامل ۱۳ قفسه یکطرفه و ۸۴ قفسه دو طرفه می باشد.و شامل 29333 جلد و 24115 عنوان می باشد. بخش کتب لاتین شامل ۶ قفسه فشرده و شامل 6885 جلد کتاب لاتین و 5534 عنوان در انتها کتب عربی شامل ۳۰ قفسه دو طرفه فشرده می باشد که شامل 8580 جلد و 5270 عنوان می باشد. تعداد عناوین و نسخه های کتب فارسی، عربی و لاتین به صورت آنلاین و بروز در شبکه ثنا قابل رویت می باشد. روند اطلاع یابی از موجودی کتاب و منابع کتابخانه پس از فهرست در شبکه نرم افزاری کتابخانه (نرم افزار ثنا) قابل رویت و دستیانی می باشد.

کتابخانه بصورت سیستم باز در دسترس مراجعین قرار دارد و در حال حاضر موضوعات زیر در بخش امانت قابل رویت و استفاده قرار می گیرد.

۱- ادبیات فارسی

۲- ادبیات عرب

۳- زبان و ادبیات انگلیسی

۴- جغرافیا

۵- الهیات

۶- معارف اسلامی

۷- حقوق

۸- تاریخ

۹- فلسفه

کتابخانه ادبیات و علوم انسانی جهت برآوردن نیازهای (پژوهشی – تحقیقی)، آمادگی ارائه خدمات به اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نیز دانشجویان کارشناسی می باشد.

فضای مطالعه در بخش امانت جهت مراجعینی که شرایط امانت کتاب را ندارند موجود می باشد و پذیرای ۱۴ نفر می باشد. همچنین در بخش مرجع و مجلات نیز فضای مناسبی جهت مطالعه در نظر گرفته شده. ساعت کار کتابخانه بطور عموم از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۳ تا ۱۶:۳۰ پذیرای خدمات به مراجعین می باشد.